V dňoch 12. – 18. 2. 2018 prebehne modlitebný týždeň kresťanského domova Cirkvi adventistov siedmeho dňa. Radomír Jonczy, vedúci oddelenia kresťanského domova pri Česko-Slovenskej únii Cirkvi adventistov siedmeho dňa, pripravil v spolupráci s ľuďmi, zaoberajúcimi sa rodinnou problematikou prednášky modlitebného Týždňa kresťanského domova  pod názvom „Manželstvo bez mýtov“.

Určite ste už počuli: Svadobným obradom sa začína doživotné väzenie, z ktorého sa nevyslobodíte ani dobrým správaním… Manželstvo nie je lotéria; v tej sa totiž aspoň niekedy vyhráva… Aj ženatý muž môže byť šťastný, len sa to nesmie dozvedieť manželka… Svadobným obradom sa končí romantika, šťastie, sloboda, zábava… 

Medzi ľuďmi koluje množstvo narážok, vtipov a podobných mýtov. Práve tieto sa autori v tohtoročných prednáškach pokúšajú odbúrať. Poteší nás, keď sa nad ich posolstvom spolu s manželskými pármi a rodinami vo svojich zboroch zamyslíte, prípadne k nim pozvete i svojich priateľov a verejnosť. Aj takáto aktivita môže byť jednou z foriem využitia Národného týždňa manželstva (http://ntm.sk/) v prostredí, v ktorom žijete. Prednášky si môžete vyzdvihnúť u svojich zborových traktátnikov, alebo si stiahnuť ich elektronickú verziu tu: 

Počas Modlitebného týždňa kresťanského domova je možné použiť aj tento projekt: Projekt rodina

Daniel Márföldi, tajomník SZ CASD a vedúci oddelenia KD

Zdieľať tento článok:

Najnovšie články

Odporúčame

  • Inšpiratívne zamyslenie z Biblie
  • Sobotná škola
  • Priamy prenos bohoslužieb
  • Spievajme Hospodinovi