7 miest na Ukrajine prevzalo pomoc od ADRA Slovensko

Nielen Buča a Irpiň, ale aj ďalších 5 miest kyjevskej oblasti si prevzalo našu humanitárnu pomoc.

Aj napriek zničenej infraštruktúre v novo oslobodených mestách sa našim kolegom z ADRA Ukraine podarilo dopraviť a odovzdať vami darované balíky humanitárnej pomoci do rúk obyvateľov oslobodených miest.

Ako takáto pomoc prebieha? Pomocou vašich finančných príspevkov a podpore našich partnerov a donorov nakupujeme trvanlivé potraviny a hygienické potreby, ktoré prevážame do skladu a baliaceho centra v Košiciach. Miestny dobrovoľníci ich tu následne triedia, balia a nakladajú do kamiónov. Takto pripravené kamióny vysielame na ukrajinskú stranu do Mukačeva, kde sa nachádza sklad ADRA Ukrajina. Naši ukrajinskí kolegovia následne rozposielajú potravinové balíky do novo oslobodených miest, kolektívnych centier, ako aj do miest, v ktorých aj naďalej prebiehajú aktívne boje.

Každý balík pomoci obsahuje 15 kg trvanlivých potravín a hygienických potrieb a pokryje základné potreby jednej rodiny na 2-3 týždne.

Pomôcť môžete aj vy! Stačí zavítať do nášho HelpShop-u a darovať potravinový balík:

https://www.adra.sk/help-shop/balik-pomoci-pre-rodinu-na-ukrajinu/

Ďakujeme, že aj vďaka vašej podpore môžeme pomôcť ľuďom, ktorí sa kvôli vojnovému konfliktu ocitli v kríze. Spolu pomôžeme viacerým.

 

Kolektívne centrá ADRA Ukrajina slúžia ako útočiská pre utečencov

Kolektívne centrá ADRA Ukraine sú miesta vybavené na prechodný a dlhodobý pobyt, kde môžu vnútorne presídlené osoby získať pomoc, nocľah, teplé jedlo, oblečenie pre deti a dospelých, hygienické potreby a lieky.

Mestá v západnej časti Ukrajiny sa v posledných dňoch stali miestami vzniku takýchto centier. V Černovskej oblasti sú tri hlavné ADRA centrá, ktoré poskytujú ubytovanie a pomoc tým, ktorí museli nečakane opustiť svoje domovy. Celkovo v nich počas 40 dní našlo útočisko viac ako 6000 dospelých a detí.

Jedným z kolektívnych centier dlhodobého pobytu bol ústav rehabilitácie a rekreácie “Slnečné Karpaty”, ktorý sa nachádza v Mukačeve (Zakarpatská oblasť), kde má svoj potravinový sklad aj ADRA. Celkovo tu našlo útočisko 134 ľudí (102 dospelých, 32 detí).

V nedeľu sme s pomocou ADRA Ukrajina do týchto oblastí dodali humanitárnu pomoc v objeme 20 ton (1320 potravinových balíkov) a zabezpečili tak miestnym rodinám a centrám prístup k jedlu a základným hygienickým potrebám.

Darujte aj Vy potravinový balík:

https://www.adra.sk/help-shop/balik-pomoci-pre-rodinu-na-ukrajinu/

Ďakujeme, že aj vďaka Vašej podpore môžeme pomôcť ľuďom, ktorí sa kvôli vojnovému konfliktu ocitli v kríze. Spolu pomôžeme viacerým.

Najnovšie články

Odporúčame

  • Inšpiratívne zamyslenie z Biblie
  • Sobotná škola
  • Priamy prenos bohoslužieb
  • Spievajme Hospodinovi