VODA PRE LIBANON s ADROU

Vyše 2,5 milióna ľudí v Libanone má nedostatočný prístup k pitnej vode. To je takmer polovica všetkých obyvateľov krajiny. Problém sa netýka len sýrskych a palestínskych utečencov žijúcich v provizórnych podmienkach, ale aj miestnych Libanončanov.

V ADRA sme sa rozhodli pomôcť sprístupniť vodu v okolí mesta Baalbek, kde sme v obci s 29 000 obyvateľmi postavili vodnú nádrž a napojili ju na miestnu vodovodnú sieť. V neďalekej neformálnej stanovej usadlosti utečencov zo Sýrie sme tiež nainštalovali vodojem, aby každá rodina mala prístup ku kohútiku s vodou.

Za uplynulé dva roky boli naše plány skomplikované občianskymi nepokojmi, pandémiou a najmä nepriaznivou ekonomickou situáciou v Libanone. O to väčšiu radosť sme mali tento týždeň, keď sa nám podarilo dokončiť posledné práce. Nádrž slávnostne odovzdala do užívania delegácia so zástupcami Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Slovenské veľvyslanectvo v Libanone / Slovak Embassy in Lebanon, slovenských médií a neziskového sektora.

Reportáž z návštevy priniesla televízia RTVS:

Reportáž RTVS

Vodu sme miestnym obyvateľom sprístupnili spolu s partnerskou ADRA Lebanon vďaka podpore od SlovakAid, UNICEF Lebanon a vás, našich darcov.

Stanislav Bielik, riaditeľ ADRA Slovensko

Najnovšie články

Odporúčame

  • Inšpiratívne zamyslenie z Biblie
  • Sobotná škola
  • Priamy prenos bohoslužieb
  • Spievajme Hospodinovi