Milí vedúci zborov, tajomníci, vedúci misie, biblickí pracovníci a kazatelia! Prosíme, aby ste členom vašich zborov sprostredkovali túto ponuku:

Ponúkame Vám zaujímavú možnosť online seminárov na tému VEDA a VIERA. Cyklus s názvom Základy vedy a viery (Faith & Science Fundamentals) organizuje Geoscience Research Inštitút a jedná sa o sériu webových seminárov (“webináre”). Účasť je zdarma, je potrebné sa však zaregistrovať na odkaze (zvoľ Czech): https://zoom.us/webinar/register/WN_60Zx02CKSWeXY8MkLxYwQA

Celý cyklus bude simultánne tlmočený do SLOVENČINY!!!. Prednášajúcou bude Dr. Noemi Duránová, riaditeľka európskej pobočky Geoscience Research Institute.

Záznamy z prednášok nájdete tu (je možné si vybrať SLOVAK verziu): 

https://www.youtube.com/channel/UCHFR8oU6eZjTkzMD9CmDTlQ/videos

Webináre sú určené všetkým, koho zaujíma vzťah medzi dvoma zdanlivo vzdialenými pojmami: náboženská viera a vedecké znalosti. Stoja proti sobe? Sú na sebe úplne nezávislé? Ladia spolu? Dopĺňajú sa? Kresťania veria, že Boh je autorom Biblie a tvorcom prírody a tak by poznania čerpané z týchto dvoch zdrojov mali byť vždy v súlade. Je to tak, alebo to tak nie je? Toto sú typy tém, ktorým sa budeme venovať.

Raz týždenne, po dobu šestnástich týždňov, budeme skúmať hlavné otázky rozpravy medzi vierou a vedou, zamerané asi na jednu z najkontroverznejších tém, ktorým je Počiatok. Webináre začínajú v stredu od 27. januára a budú pokračovať každú ďalšiu stredu až do 12. mája 2021 vždy, od 19:30 do 20:15 hod.

Geoscience Research Institute (https://www.grisda.org/) je inštitúcia pracujúca pri Generálnej konferencii Cirkvi adventistov siedmeho dňa a zaoberá sa vzťahom vedeckých poznatkov a viery.

Záznamy z prednášok nájdete tu (je možné si vybrať SLOVAK verziu): 

https://www.youtube.com/channel/UCHFR8oU6eZjTkzMD9CmDTlQ/videos

 

 

 

Zdieľať tento článok:

Najnovšie články

Odporúčame

  • Inšpiratívne zamyslenie z Biblie
  • Sobotná škola
  • Priamy prenos bohoslužieb
  • Spievajme Hospodinovi