S DÔVEROU NA TEBA ČAKÁMEDôveruj celým srdcom Hospodinovi a nespoliehaj sa na svoj rozum. (Príslovia 3,5)
Dôvera je ako veľmi jemná kvetinka – dlho jej trvá, než rozkvitne, a ľahko sa zašliapne. (Manfred de Vries)

Dôvera v Boha nie je samozrejmosť. Ak si nedáme pozor, môže zvädnúť rovnako ako kvetina bez vody. Ak túžite po tom, aby vaša dôvera „rozkvitla“, potom veríme, že vás zaujme 366 zamyslení v knihe, ktorú Vydavateľstvo Advent-Orion pripravilo. Každodenné ranné zamyslenia spojené s modlitbou posilnia našu odvahu znovu odovzdať svoj život do rúk Stvoriteľa s dôverou, že nám aj dnes dá práve to, čo potrebujeme.

» DNEŠNÉ ZAMYSLENIE «

Slovo na úvod

Už sa vám niekedy stalo, že ste si v nejakej situácii spomenuli na pieseň, ktorú ste sa vlastne ani neučili, ale spievavala vám ju vaša mamička alebo babička – a v mysli vám zrazu zneli slová povzbudenia, útechy či napomenutia?
V tomto roku budeme vždy počas jedného týždňa čítať rovnaký biblický verš. Prečo? Aby nám utkvel v mysli aj v srdci a aby nám prišiel na myseľ vždy, keď to budeme potrebovať.
V jednej piesni sa spieva: „Daj v mysli mojej zrána hneď zvesť o tej tvojej láske znieť…“ Naozaj nie je jedno, čím sa v myšlienkach zaoberáme a o čom uvažujeme. Myslenie má totiž veľkú moc – formuje náš život. Preto si do svojich sŕdc pravidelne ukladajme Božie zasľúbenia. Posilníme si tým dôveru v nášho Stvoriteľa.
Niekto sa biblický text naučí rýchlo, inému aj po celom týždni ostane v pamäti len pár slov. Aj tak to však má zmysel, pretože Duch Svätý nám v príslušnom čase pripomenie, čo máme uložené niekde hlboko vo svojej mysli.
Autor 119. žalmu hovorí: „Sviecou mojej nohe je tvoje slovo, svetlom môjmu chodníku“ (Ž 119,105). Pred nami je celý rok a zároveň s ním 53 biblických textov, ktoré si môžeme ukladať ako olej do lampy, aby nám svietila na cestu vždy, keď to budeme potrebovať.

Hospodin, nech je tvoja milosť nad nami tak, ako ťa očakávame! (Žalmy 33,22)

Okrem tlačenej verzie (11,5 x 18,5 cm, 374 strán, brož.; cena 6,50 €), ktorú je možné si objednať u zborových traktátnikov Cirkvi adventistov siedmeho dňa, je možné sledovať konkrétne každodenné zamyslenia aj na webovej adrese www.casd.sk/zamyslenie

Zdieľať tento článok:

Najnovšie články

Odporúčame

  • Inšpiratívne zamyslenie z Biblie
  • Sobotná škola
  • Priamy prenos bohoslužieb
  • Spievajme Hospodinovi