ADRA Slovensko spolu s medzinárodnou sieťou ADRA International vyhlasuje núdzovú zbierku na pomoc ľuďom zasiahnutým zemetrasením v Sýrii. Zemetrasenie, ktoré malo epicentrum na juhovýchodu Turecka otriaslo aj pohraničnými oblasťami a okolitými krajinami. Stovky budov sa zrútili alebo ostali trvalo poškodené. Turecké a sýrske úrady hlásia spolu už vyše 16 000 mŕtvych (9.2.2023) a očakáva sa, že toto číslo sa bude zvyšovať. Sýrska pobočka ADRA vyslala do postihnutého regiónu svoje tímy, ktoré situáciu dôkladne monitorujú a pripravujú núdzovú intervenciu pre ľudí v núdzi. Potvrdil to dnes ráno riaditeľ organizácie ADRA Sýria Nagi Khalil: „Naše tímy sú od rána na mieste a vykonávajú prieskum potrieb. Z Damasku dnes do postihnutej oblasti posielame ďalšie krízové tímy, ktoré podporia činnosť našich pracovníkov v Aleppe a Latakii.“

ZAPOJTE SA DO POMOCI AJ VY! V prvej fáze pomoci bude ADRA distribuovať pomoci ľuďom, ktorí pri zemetrasením prišli o svoje domovy. Bude sa jednať o potraviny a vodu, teplé prikrývky, spacáky, zimné oblečenie a základné hygienické potreby.

Váš finančný príspevok môžete previesť na náš ADRA SOS účet prostredníctvom QR kódu (v obrázku; platobné dáta sú predvyplnené, dopíšete len sumu, ktorú chcete darovať) alebo bankovým prevodom na:

IBAN: SK83 8330 0000 0028 0179 0152

VS: 2023001

Vzhľadom na prebiehajúcu občiansku vojnu je ADRA jednou z mála medzinárodných humanitárnych organizácií, ktoré pracujú priamo v Sýrii. ADRA má regionálnu kanceláriu v Damasku a ďalšie kancelárie v regiónoch priamo postihnutých zemetrasením (Latakia, Aleppo, Hama), kde dlhodobo poskytuje humanitárnu pomoc.

Ďakujeme, že vám osudy iných nie sú cudzie!

Stanislav Bielik, riaditeľ ADRA Slovensko

Zdieľať tento článok:

Najnovšie články

Odporúčame

  • Inšpiratívne zamyslenie z Biblie
  • Sobotná škola
  • Priamy prenos bohoslužieb
  • Spievajme Hospodinovi