Hra o časKým väčšina ľudí sediacich doma nevie čo s časom, lekári a zdravotníci bojujú o každú minútu… Prikladám krátke videjko aby ste mali aspoň trochu predstavu.Dnes budeme ťahať nočnú, lebo treba urobiť prestrešenie testovacieho strediska a musíme to stihnúť do rána, kým prídu prví pacienti.

Gepostet von Stano Bielik am Samstag, 21. März 2020

Video správa ADRA Slovensko

Správa z 18.3.2020: Keď sa spoja sily v zápase COVID-19

Je streda 18. marec. Dnes ADRA dokončila svoju úlohu pri budovaní externého pracoviska pre testovanie COVID-19 na Bratislavských Kramároch. Na parkovisku sme postavili unimobunky, ktoré slúžia ako ambulancie, prístrešok, informačné tabule a bannery, toalety, toxický odpad… Technici z nemocnice vyriešili pripojenie vody, kanalizácie, elektriku, wifi, webkameru a množstvo detailov. Super spolupráca.
Od rána už nastúpili lekári z Kliniky infektológie UNB, medici i dobrovoľníci a pripravovali jednotlivé pracoviská, prístroje, vybavenie, dokumentáciu a hlavne ochranné pomôcky (od rúšok až po skafandre – podľa stupňa rizika kontaminácie).
Tím absolvoval inštruktáž a medzi časom už prišli a naostro boli otestovaní aj prví pacienti. Úžasný tím obetavých ľudí. Každý pozná svoju úlohu a chráni pacientov, seba i ostatných v tíme. Všetci majú môj absolútny rešpekt.
Ľudia, ktorým lekár odporučil vyšetrenie na COVID-19 vďaka tomuto zariadeniu nemusia počas testovania ani vstúpiť do budovy nemocnice, alebo do miestnosti, čím chránia seba, zdravotníkov i nemocnicu pred zbytočnou kontamináciou. Väčšinou nemajú vážne príznaky a môžu sa vrátiť domov do karantény. Len vážne prípady sú hospitalizované. A o to vlastne ide.
My sme podvečer odišli domov, tím lekárov, medikov a dobrovoľníkov ostal v službe…
Priatelia, kým sa my vyspíme boj s časom a vírusom pokračuje.
Chceli by ste pomôcť? Hlavne konajte aj vy zodpovedne!

Otvorené sú pozície pre dobrovoľníkov na organizáciu práce s pacientmi. Hľadáme ľudí so zdravotníckym vzdelaním, alebo odvážnych logistov.

Môžete ma kontaktovať osobne: 0905 304 896, stanislav.bielik@adra.sk

Stanislav Bielik, riaditeľ ADRA Slovensko

Správa zo 16.3.2020: Mimoriadna situácia si vyžaduje mimoriadne riešenia

Klinika infektológie UNB v Bratislave na Kramároch oslovila ADRA k spolupráci pri logistickom zabezpečení externého pracoviska na vyšetrovanie pacientov podozrivých na COVID-19. Štáb pracuje veľmi profesionálne a operatívne. Vďaka dobrej spolupráci všetkých zložiek (Klinika infektológie UNB, Armáda SR, Požiarny zbor, Polícia a ADRA) za 48 hodín bolo vybudované na parkovacích plochách v exteriéri nemocnice externé pracovisko pre evidenciu, selekciu a testovanie pacientov podozrivých na COVID-19. Potenciálni pacienti počas testovania vôbec nemusia vstúpiť do budovy nemocnice a ohroziť seba, zdravotníkov, iných pacientov, alebo kontaminovať nemocnicu.
ADRA zabezpečila kontajner – ordinácia pre prvý kontakt, evidenciu a selekciu pacientov, stan ako externú čakáreň a prístrešok, mobilné WC pre personál a pre pacientov, mobilné oplotenie areálu, nádoby na toxický odpad, označenia a orientačné tabule a ďalšie potrebné technické zázemie.

Dnes – utorok celú logistiku dorobíme a odovzdáme do užívania. Zajtra – streda 18. marca by už mala začať ostrá prevádzka.

Otvorené sú pozície pre dobrovoľníkov na organizáciu práce s pacientmi. Hľadáme ľudí so zdravotníckym vzdelaním, alebo odvážnych logistov.

Môžete ma kontaktovať osobne: 0905 304 896, stanislav.bielik@adra.sk

Stanislav Bielik, riaditeľ ADRA Slovensko

Najnovšie články

Odporúčame

  • Inšpiratívne zamyslenie z Biblie
  • Sobotná škola
  • Priamy prenos bohoslužieb
  • Spievajme Hospodinovi